Americká hypotéka


Už někdy přemýšleli nad tím, že byste si vzali hypotéku, abyste měli vlastní bydlení? Pokud ne, tak jste asi ještě nepřišli na to, že pokud vlastníte nějakou nemovitost, tak se vám to také do budoucna opravdu hodně vyplatí. Vlastně budete něco mít, co bude jenom vaše a můžete si s tím dělat co chcete. Kdybyste třeba neměli peníze a potřebovali byste pronajímat nemovitost, tak to vůbec není žádný problém. Když je nemovitost vaše, takový tam můžete bydlet anebo to také můžete pronajímat anebo to nechat ladem skladem. Opravdu záleží jenom na vás, jak vy sami se rozhodnete.

S penězi to jde lépe.

A to bych nebyla já, abych také neměla své podnikatelské plány. Sice jsem měla naspořených opravdu hodně peněz, ale také mi ještě chybělo tolik, k čemuž jsem taky potřebovala hypotéku. My jsme se s přítelem dohodli, že když máme tolik peněz našetřených a nemáme je, jak využít, tak si vezmeme ještě nějakou menší hypotéku, že bychom si pořídili jeden větší byt o velikosti například čtyři plus jedna, který bychom potom s přítelem pronajímal. A s přítelem jsme měli naplánovanou dokonce už i svatbu, takže jsme mysleli, že to bude pro nás opravdu nejvíce ideální. A tak jsme s přítelem byli nadšení, že jsme se dohodli. A tak jsme také udělali.

S hypotékou k vlastnímu bydlení.

A nejlepší na tom bylo, že se nám to všechno podařilo. A během půl roku jsme měli vybraný opravdu velice krásný byt uprostřed města, takže také nás to stálo docela dost peněz. Ale nám to nevadilo, chtěli jsme to tak. A my jsme měli svůj větší domeček na vesnici, kde jsme bydleli a ten větší byt na náměstí jsme měli v plánu pronajímat. Ani jsme netušili, kolik budeme mít zájemců. Tady jde alespoň vidět, že i když nemáte potřebuji někde bydlet a máte dost peněz a nebojíte se hypotéky, tak se vám hypotéka vyplatí, protože si vlastně můžete koupit vlastní nemovitost, kterou vám už nikdo nevezme. A je to prostě vaše. Uvidíte sami, že žádná hypotéka bez doložení příjmů nemusí být nebezpečná, takže se nemusíte bát hypotéky a klidně to vyzkoušejte. Za zkoušku nic nedáte.