Rubriky
Lifestyle

Zdravý lifestyle vám vylepší život!

Fakt, že zdravý lifestyle vám může zajistit spoustu různých benefitů a pomoci vám nejen zhubnout, ale i se vyhnout sezónním chřipkám je asi každému známý. Lepší imunita proti různým nemocem je asi tou největší výhodou pro lidi, kteří žijí zdravě. Nemusí potom kvůli banálním nemocem rušit své plány a vyhnou se tak problémům v práci. Některé firmy navíc nabízí prémie pro zaměstnance, kteří nejsou nemocní a mají dobrou docházku. Takže tito lidé nejenže žijí zdravěji a cítí se lépe, ale ještě na tom mohou dost vydělat. Nějaké chřipky, virózy ani angíny je zkrátka moc netrápí.

čistá voda

Tím ale výhody zdravého lifestylu rozhodně nekončí. Když budete dodržovat některé zásady, můžete snadno zhubnout a zbavit se přebytečných kil. Také tak podpoříte růst vlasů a nehtů a neposlední řadě si vylepšíte pleť. Tento bod se týká především mladých lidí, kteří trpí akné. Když totiž vyčistíte své tělo zevnitř a poskytnete mu dostatek vitamínů a minerálů, vaše pleť se začne uzdravovat.

zelenina

Jak ale s tím vším vlastně začít a co všechno to obnáší?

Začněte raději pomalu a postupně. Vrhat se do něčeho, čemu zatím moc nerozumíte, po hlavě nemusí být nejlepší nápad. Zdravý lifestyle sice není tak komplikovaný, ale má některá pravidla, která je nejdříve potřeba si osvojit.

Zkuste nejdříve pomalu upravovat váš jídelníček. Zařaďte do něj co nejvíce sezonních a lokálních potravin, nejlépe v BIO kvalitě a ze známých zdrojů. Také se zaměřte na váš pitný režim. Pijte alespoň dva litry čisté vody denně. Vynechte přeslazené džusy a limonády, ty vám nic moc dobrého nepřinesou. Myslete také na dostatek pohybu a samozřejmě i spánku. Spánek je pro zdravé fungování vašeho těla neuvěřitelně důležitý. Proto choďte spát každý den ve stejnou hodinu a přes noc se nenechte ničím rušit. Vypněte telefon, televizi a všechny další rušivé faktory.

Rubriky
Lifestyle

Mlsejte i bez výčitek! Přírodní sladidla, která si zamilujete

S bílým rafinovaným cukrem se setkáváme téměř v každé potravině. Naše tělo sice potřebuje sacharidy ke správnému fungování, ale ty můžeme najít i v daleko zdravějších surovinách, které našemu tělu prospívají. Jak se ale vyhnout rafinovanému bílému cukru a přesto si život přeci jenom osladit? Řešením mohou bít právě přírodní sladidla, pojďme si představit několik nejznámějších zástupců z řad přírodní říše.  

prosklená cukřenka

Sacharidy můžeme velmi jednoduše rozdělit na jednoduché a složité. Ty první dokáže naše tělo velmi rychle zpracovat a vytěžit z nich okamžitou energii. Pokud je ale konzumujeme v nadměrné míře, mohou se v našem těle ukládat v podobě tuků a o to jistě nikdo z nás nestojí. V takovém případě se nám s největší pravděpodobností nevyhnout civilizační choroby, v čele s obezitou nebo cukrovkou. Složité sacharidy se naopak v našem těle neukládají a tělo je zpracovává o poznání déle. Do této skupiny můžeme zařadit vlákninu, škrob nebo celulózu.

 

Stévie

Stévie se v posledních letech stala hojně používaným přírodním sladidlem, které dnes můžeme najít i jako náhražku běžného cukru v řadě výrobků.

 

Tato nenápadná rostlinka je původně z Jižní Ameriky. Pokud si jí budete pěstovat v domácích podmínkách, možná budete zklamáni, sama o sobě toho totiž příliš neosladí. Na oslazení limonády nebo ovocného čaje spotřebujete pěknou hrst čerstvých listů. Jenže právě z nich se pomocí horkovodní extrakce látky vyrábí koncentrované přírodní sladidlo v podobě kapek, tablet, sirupů nebo třeba prášku.

 

Je to ale tak trochu zrádné přírodní sladidlo, které vás možná příliš nenadchne svou zvláštní pachutí. Někdo si na chuť postupem času zvykne, ale najdou se i tací, kteří právě této nezvyklé chuti nikdy nepřijdou na chuť.

 

Med

čerstvý med

Kdo by neznal sladký produkt včeliček? Je to skvělá náhražku cukru, která navíc dodá pokrmu ovocnou chuť. Je přeci jenom o něco sladší než běžný cukr a proto ho spotřebujete přeci jenom o poznání méně.

Rubriky
Lifestyle

S partnerem do únikové místnosti

Máte po svém boku protějšek, který je s vámi už natolik dlouho, že jste přesvědčeni o tom, že ho znáte jako své boty? Je jasné, že ve vašem životě hraje i velkou roli stereotyp, který váš vztah tak nějak doprovází. Abyste si však udělali pro změnu i jiný program a zapojili do něho i vašeho partnera, je potřeba zkusit něco zcela nového.

zeď lásky

Nepromarněte možnost vzít vaši lásku na místo, na kterém se skutečně projeví to, jak spolu dovedete vycházet a konec konců i spolupracovat. Zavřete se do jedné místnosti, která je proslulá tím, že z ní není vůbec snadné utéct.

Zkouška vztahu i dávka nové zkušenosti

Nemusíte mít právě výročí nebo narozeniny, klidně se pro hru, jakou je ta úniková rozhodněte ze dne na den, kdy budete mít oba volno a čas pro vymýšlení nějakého programu. Escape game Praha vám nabídne pořádnou porci napětí a prověří váš vztah do hloubky. Přesvědčte se o tom sami a vkročte do místnosti, ve které na vás bude čekat řada složitých hlavolamů a otázek, na které budete muset najít správnou odpověď.

hravý rébus

Není to nic nemožného, co nelze vyluštit. Stačí, když budete spolupracovat a hrát hru jako tým, který je na jedné vlně. Vašemu vztahu nová zkušenost a zážitek pouze prospěje a možná se o sobě dozvíte i řadu nových poznatků. Třeba to, jak vám to pálí a jste schopní zachovat chladnou hlavu i v situaci, která je poměrně stresující.

Co vás nemine?

Principem hry je dostat se v uvedeném časovém rozpětí ven. Čekají na vás 2 místnosti, ze kterých si můžete zvolit tu, která vám bude bližší. Neexistuje lehčí a náročnější verze, všechno záleží pouze na vašem selském rozumu a na tom, jak geniálně dokážete přemýšlet nad zpočátku nesmyslnou hádankou a šifrou.

Věřte tomu, že každá odpověď vás posune blíže k tomu, abyste ze hry vyšli jako pár, který si poradí v každé bezvýchodní situaci. Neváhejte si proto dopřát chvilku pro sebe i tímto způsobem, který vás dva ještě více spojí.