Rubriky
Byt

Jak si představujete život v mobilním domě

Kolik času v něm strávíte – když projektujete své vlastní bydlení, měli byste se také zamyslet nad tím, kolik času budete trávit uvnitř stavby, a kolik hodin z toho prospíte, a kolik hodin probdíte. Stačí si k tomu sednout v poklidu, třeba s hrnkem kávy, a vypsat si na papír jednotlivé položky. Pak třeba s údivem zjistíte, že od května do září strávíte na zahradě každý den, kdy máte volno, zhruba čtyři až pět hodin času, zatímco v domě jen hodinu na přípravu jídla, hygienu a toaletu a zbytek času prospíte. V zimních měsících je to pochopitelně víc, ale když je venku slunečno, láká nás to vyjít ven častěji a tak stále počet hodin trávených venku převažuje.

interiér mobilního domu

Příroda je mocná – každý, kdo se rozhodne žít mimo město v přírodě, mít vlastní zahradu, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu, brzy zjistí, že mu pobyt venku dodává energii, a že se cítí zdravější a šťastnější. Pochopitelně je důležité mít v zádech potřebné zázemí, a to v komfortním a vybaveném celoročně obyvatelném mobilheimu rozhodně máte.

pobyt na zahradě

Nemusíte vynakládat tolik energie na výdělek – mobilní dřevostavby jsou mnohdy konstruovány tak, aby splňovaly přísná kritéria nízkoenergetických staveb třídy B, to znamená, že se vám výrazně sníží náklady na vytápění. A pokud topíte dřevem a zároveň využíváte vlastní studnu, střešní fotovoltaiku a solární ohřev vody, pak je úspora nákladů ještě výraznější. Není pak nutné tolik vydělávat, a prozíraví lidé mohou ještě ušetřit např. zdravou výživou s využitím luštěnin, ořechů a dalších přirozených potravinových zdrojů, dobře dostupných a mnohdy levnějších, než průmyslově vyráběné pokrmy a polotovary.

Ticho a klid – bydlení na venkově či v rekreační oblasti v mobilheimu vám může poodhalit i docela odlišný životní styl od toho typicky městského a možná zjistíte, že vám tato přirozenost vyhovuje mnohem víc. Poznáte, jak silný vliv má ticho a klid kolem vás, a díky tomu také můžete prožít bohatší život.

Rubriky
Byt

Jak na stěhování

Před stěhováním je potřeba zařídit spoustu věcí a zorganizovat samotné stěhování. Pokud se stěhujete od rodičů a máte jenom pár věcí, máte ohromnou výhodu. Pokud se stěhujete z menšího bydlení do většího, jste na tom ještě dobře ale, pokud se stěhujete z většího bydlení do menšího, bude to trochu oříšek. I to se dá ale zvládnout. Jak na to?
rychlé stěhování
1.      Vytřiďte vše nepotřebné
V průběhu života často nasbíráme spoustu zbytečností, které je nám líto vyhodit. Stěhování je pravou chvílí udělat si ve věcech pořádek. Vyházejte vše, co je zbytečné a co by vám v novém bydlení akorát lapalo prach. Proč?  Ušetří vám to práci jak s úklidem, tak i s balením věcí. Stěhování také vybízí k vytřídění šatníku.
2.      Pořádně se připravte
Všechny věci je potřeba pořádně zabalit, tak aby se stěhováním nepoškodily. Křehké věci obalte bublinkovou folií nebo novinovým papírem, tak aby se při převozu nerozbily, oblečení a povlečení můžete klidně zabalit do igelitových pytlů. Nejnáročnější je připravit na stěhování nábytek. Pokud máte možnost, zalepte rohy nábytku papírovou lepící páskou, čímž aspoň částečně zabráníte obouchání hran. Nábytek, který se dá lehce rozložit, rozložte.
podnikatel a krabice
3.      Připravte nové bydlení
Před stěhováním samozřejmě musíte připravit budoucí bydlení na nové věci. Před stěhováním určitě vymalujte, vypištěte podlahy, umyjte okna a podobně čím více toho stihnete ještě před stěhováním, tím jednodušší bude zabydlování a tím více volna budete mít na relaxaci po přestěhování.
4.      Zorganizujte samotné stěhování
Slíbil vám kamarád pomoc se stěhováním? Co nejdříve se s ním domluvte, aby si to nestihl rozmyslet. Domluvte si stěhováky a domluvte se s nimi na vhodný termín i na podmínkách stěhování. Vše si zapisujte, data a časy především, abyste měli ve stěhování přehled. Důležité je neztratit hlavu a vše zařizovat s rozmyslem a bez stresu.

Rubriky
Byt

Mořská sůl do bazénu jako ekvivalent chlorových tablet

Pozitiva mořské soli jsou na Internetu přetřásána v tolika diskusních fórech a mediálních prostředích, že snad nikdo nepochybuje o tom, jak blahodárný vliv na náš organismus tato krystalická chemická sloučenina má. Pochopitelně bychom měli začít tím základním, a sice nezbytnou surovinou pro výrobu pokrmů. Jak by to dopadlo vařit bez soli, se na vlastní kůži můžete sami přesvědčit docela jednoduše.
těžba soli

Blahodárné účinky chloridu sodného

Podobné je to i s působením soli v přímořských oblastech v podobě slaného vzduchu a především slané vody v oceánech. Pobyt u moře nás jaksi pokaždé pozvedne, alespoň pomyslně, do nebeských výšin, cítíme se znovuzrození, plni elánu, nabiti pozitivní energií. Něco podobného si však můžeme vytvořit doma. Buď ve formě solné lázně v koupelně, anebo přídavkem chloridu sodného do bazénové vody. Tam má však poněkud jiné opodstatnění, nahrazuje totiž chlorové tablety bazénové chemie.

Jak pracuje solinizační jednotka

Především je žádoucí zdůraznit, že jde o chlorovou chemii, řada lidí má totiž dojem, že jde o naprosto odlišný způsob desinfekce. Ionty chlóru a sodíku, z nichž se tato sloučenina skládá (pro upřesnění jde o chemický vzorec NaCl), se vylučují do vody v blízkosti elektrod působením elektrického proudu.
sůl v moři
Volný chlór voda přijímá velice snadno a tento způsob je dokonce příznivější na lidský organismus, především na sliznice a pokožku. Výsledkem je průzračná voda bez chlorového zápachu a tento proces je zároveň šetrnější vůči přírodě. Snižují se tím navíc náklady na výrobu anorganických chlorových tablet, jde tedy o ekologické řešení, přijatelné i po ekonomické stránce. Přibližně na kubík vody je zapotřebí 5 kg mořské soli do bazénu, do České republiky se dodává z mnoha zemí světa, nejčastějšími dodavateli je Chorvatsko, Itálie a Portugalsko.

Rubriky
Byt

Abyste dobře viděli na cestu

Osobní automobil dokáže život člověka výrazně zpříjemnit. Cestování je rychlejší a pohodlnější, na cesty navíc můžete vyrazit kdykoliv se Vám zachce, což se vždycky hodí. Problém je ale takový, že cestujeme v poměrně vysokých rychlostech, takže když se stane nějaká nehoda, může to mít fatální následky.

Abyste se všem nepříjemnostem vyhnuli a eliminovali možnost toho, že se budete muset potýkat s takovými problémy, je vždy dobré mít o cestě před sebou tak dobrý přehled, jak to jenom bude možné, o tom nepochybujte.

černý jaguár

Když uvidíte na cestu před sebou, vždy budete mít dostatečné množství času na to, abyste stihli zareagovat, když by se objevil nějaký nepříjemný problém, který by Vás nějak mohl potrápit. Jak ale zajistit, abyste měli ten nejlepší přehled i během černé noci? Vždy je nutné, aby světla Vašeho vozu fungovala naprosto bez problémů a vždy Vám poskytovala tolik světla, kolik byste jenom mohli potřebovat, o tom nepochybujte.

Myslete na svoji bezpečnost

Je tedy nutné vybírat takové žárovky, které už Vám nabídnou to nejlepší, a díky kterým bude cestování mnohem jednodušší, než jste si kdy mohli myslet. Uvidíte, že se Vám něco takového bude velice líbit, a že si zaručeně přijdete na své.
Jestli tedy hledáte kvalitní žárovky, které Vám poskytnou dostatečné množství světla, bude pro Vás osram cool blue intense tou správnou volbou, o tom nepochybujte. Jedná se o kvalitní světelné zdroje, které výborně posvítí na cestu i Vám. Proč toho tedy nevyužít ve svůj prospěch?

zamrzlá krajina

Je jenom na Vás, pro jaké řešení se rozhodnete, jistota je ovšem taková, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, pokud se obrátíte právě na nás a v naší nabídce už si vyberete to, co byste mohli potřebovat. Je pestrá a plná takových světelných zdrojů, se kterými rozhodně budete spokojeni. Už se jen tak nestane, že byste o cestě před sebou neměli dobrý přehled.

Rubriky
Byt

Rozchodníky na zahradě

Rozchodníky jsou odolné rostlinky, které kvetou od jara do podzimu. A vydrží i to, když zůstanou i v největších vedrech delší dobu bez zálivky. Rozchodníky se řadí mezi sukulentní rostliny, které dokáží s vodou dobře hospodařit. Do stejné skupiny se řadí rovněž kaktusy. Stejně jako ostatní sukulenty, i rozchodníky mají dužnaté listy se sukulentními buňkami. Jsou charakteristické tím, že dlouho přežívají bez jediné kapky vody. Pokud už dostanou vydatnou zálivku, načerpají do sebe velké množství vody. Tuto vodu potom dokáží jejich sukulentní buňky dlouhodobě udržovat v rostlině. Pokud již rostlina vodu potřebuje, pak ji postupně uvolňují do těla rostliny. Zrovna tak fotosyntéza a dýchání těchto rostlin jsou oproti běžným rostlinám dokonale uzpůsobené k životu v suchých a horkých životních podmínkách. Rozchodníky jsou většinou vytrvalé rostliny, ale najdou se mezi nimi i jednoleté a dvouleté odrůdy. Tvarově jsou rozchodníky potom velice rozmanité.
rostliny na kmenu
Vidět můžeme například:
v  Nízké, polštářkovité, anebo kobercovité rozchodníky.
v  Rozchodníky s delšími stonky a drobnými listy.
v  Druhy rozchodníků s přízemní listovou růžicí.
v  Rozchodníky vysoké desítky centimetrů.
v  Polokeře či keře vysoké i přes metr.
sukulenty na zahradě

Najdeme je všude

Rozchodníky mají přibližně okolo pěti set padesáti druhů, které jsou rozšířeny téměř po celém světě.
v  Jsou mezi nimi druhy tropické a subtropické.
v  Najdeme zde i druhy, které snesou nejtužší mrazy u nás.
v  Některé druhy vyrůstají i na našem území.
V našich zahradách se povětšinou uplatňují druhy rozchodníků, které tvoří polštářovité porosty, anebo středně velké druhy rozchodníků. Rozchodníky patří mezi medonosné rostliny, takže včelám, čmelákům a motýlům poskytují na zahradách bohatou pastvu až do pozdního podzimu. Rozchodníky vykvétají drobnými květy, které jsou uspořádané ve vrcholových květenstvích.

Rubriky
Byt

Levné a přepychové bydlení

Mít vlastní bydlení je rozhodně velká výhoda. Nemáte žádné sousedy, nikdo nebouchá a nevysává o půlnoci. Neslyšíte hluky města ani sousedů. A přitom takovýto dům můžete mít velice blízko velkoměsta, jen stačí mít vlastní soukromý pozemek, kam si necháte svůj nový a přepychový dům postavit. Mobilheim představuje skvělou alternativu v bydlení. Takzvaný „dům na kolečkách“ má mnoho výhod a největší z jeho předností je nízká spotřeba energie a nízké provozní náklady. Většinou se jedná o velice levné bydlení, které však máte vlastní, což je další velkou výhodou. Mít vlastní dům je totiž snem mnohých z nás.
úzký obývák

Plnohodnotné bydlení po celý rok

Nepodceňujte sílu mobilních domů. Rozhodně mohou překvapit a zaujmout svým skvělým a vyváženým https://www.nestle.cz/cz/media/tiskove-zpravy/webove-stranky-plus-pro-vas-jsou-nyni-nove-uzpusobene-i-pro-nevidomedesignem a především levnou cenou. Mít vlastní bydlení za tak nízkou cenu, to je něco, co v jiných případech nepřipadá v úvahu. K dispozici máme obydlí skladem, ale také úplně nové typy.
o V celoroční dřevostavbě můžete bydlet natrvalo. Takovéto bydlení představuje soukromí a území, na kterém jste svými pány. Vlastní dům je zkrátka vlastní.
Líbí se Vám více design dřeva? Toužíte již dlouho po dřevostavbě? Pak i takovýto způsob bydlení je možný. Využít tyto domy můžete rekreačně, ale také se dřevostavby dají obývat celoročně. Zateplené typy jsou dostačující i pro zimní období, takže se nemusíte ničeho obávat.
podnos na posteli
o Dům obstaráme snadno a velice rychle. Dovezeme jej až na místo určení. Velkou výhodou je jeho mobilita. Můžete si jej nechat kdykoliv kamkoliv přemístit. Stěhování díky tomu bude zábava, protože budete bydlet pořád „doma“. Žádné nové prostory nebo místnosti, které neznáte. Vše budete mít pořád při ruce a svůj domov si zkrátka odvezete kamkoliv s sebou. Proto jsou tyto domy ideálním řešením pro mladé lidi, kteří chtějí mít možnost výběru nebo možnost změny. Hodí se to však také pro rodiny s dětmi či pro starší páry. Tito lidé totiž ocení levné náklady a soukromí, které takovýto dům poskytuje.

Rubriky
Byt

Postavit si ideální druhy pergol, můžeme všichni, ale co pravidla?

Mnozí z lidí, by si přálo, mít na svých zahradách, nádherné posezení. Existují druhy pergol, jaké si lehce sami postavíme anebo necháme jejich realizaci na odborných rukách. Jak si ale správně vybrat a co byste měli nejprve vědět?
Mnoho lidí si myslí, že na pergolu nepotřebuje stavební povolení, protože má menší zastavěnou plochu než 25 m2. To sice ano, ale co je při stavbě pergoly potřebné, je územní souhlas nebo rozhodnutí. Podle toho, jakým způsobem bude vaše posezení postaveno, si musíte dát velmi pozor na to, zda i pro vás bude platit, že je rozhodnutí potřeba.

pergola na zahradě
Lehce i velmi výhodnou cestou

Nejlepším způsobem, než se do krásné realizace svých zahrad pustíte, je si rozmyslet, kde a jak veliké ono posezení bude. Také je potřeba vědět mnoho jiných parametrů a to například:
– velikost
– materiálové složení
– konstrukce
– místo, kde bude stát
– cena
– zastřešení, boční ochrana

zarostlá pergola
Kam postavit pohodlí pro nás i naši rodinu?

Pergola je většinou malá drobná dřevěná stavba postavená buď jako pokračování původní stavby (zastřešení terasy u domu a podobně) nebo samostatně stojící stavba uprostřed zahrady, která poskytuje zastíněné nebo zastřešené posezení. Podle vaší samotné fantazie a přání, si smíte vždy dobře poradit, kde naše vysněná stavba bude stát a zda půjde o samostatně stojící stavbu, či pokračovací druh stavby. Rozhodnutí, kam si je postavit, je jen na vás.


Výborný nápad, senzační řešení a dokonalá inspirace

Výhody zahradních pergol lze využívat od brzkého jara do pozdního podzimu v závislosti na technickém řešení a vybavení pergoly. Proto je její postavení, na vašich krásných zahradách, výborný nápad, senzační řešení a dokonalá inspirace do budoucna.
Vzhledově, tvarově i velikostně lze pergolu uzpůsobit konkrétním požadavkům a stejně tak lze řešit i další prvky, které dotvářejí pergolu pro její využití. Jsou jimi zastřešení, stínící prvky, uzavření obvodových stěn posuvnými či fixními prvky, okrasné dřevěnými prvky sloužící pro stínění nebo pro popínavé rostliny. Krásnou zahradu, můžete mít lehce všichni