Mořská sůl do bazénu jako ekvivalent chlorových tablet

Pozitiva mořské soli jsou na Internetu přetřásána v tolika diskusních fórech a mediálních prostředích, že snad nikdo nepochybuje o tom, jak blahodárný vliv na náš organismus tato krystalická chemická sloučenina má. Pochopitelně bychom měli začít tím základním, a sice nezbytnou surovinou pro výrobu pokrmů. Jak by to dopadlo vařit bez soli, se na vlastní kůži můžete sami přesvědčit docela jednoduše.
těžba soli

Blahodárné účinky chloridu sodného

Podobné je to i s působením soli v přímořských oblastech v podobě slaného vzduchu a především slané vody v oceánech. Pobyt u moře nás jaksi pokaždé pozvedne, alespoň pomyslně, do nebeských výšin, cítíme se znovuzrození, plni elánu, nabiti pozitivní energií. Něco podobného si však můžeme vytvořit doma. Buď ve formě solné lázně v koupelně, anebo přídavkem chloridu sodného do bazénové vody. Tam má však poněkud jiné opodstatnění, nahrazuje totiž chlorové tablety bazénové chemie.

Jak pracuje solinizační jednotka

Především je žádoucí zdůraznit, že jde o chlorovou chemii, řada lidí má totiž dojem, že jde o naprosto odlišný způsob desinfekce. Ionty chlóru a sodíku, z nichž se tato sloučenina skládá (pro upřesnění jde o chemický vzorec NaCl), se vylučují do vody v blízkosti elektrod působením elektrického proudu.
sůl v moři
Volný chlór voda přijímá velice snadno a tento způsob je dokonce příznivější na lidský organismus, především na sliznice a pokožku. Výsledkem je průzračná voda bez chlorového zápachu a tento proces je zároveň šetrnější vůči přírodě. Snižují se tím navíc náklady na výrobu anorganických chlorových tablet, jde tedy o ekologické řešení, přijatelné i po ekonomické stránce. Přibližně na kubík vody je zapotřebí 5 kg mořské soli do bazénu, do České republiky se dodává z mnoha zemí světa, nejčastějšími dodavateli je Chorvatsko, Itálie a Portugalsko.