Jak na stěhování

Před stěhováním je potřeba zařídit spoustu věcí a zorganizovat samotné stěhování. Pokud se stěhujete od rodičů a máte jenom pár věcí, máte ohromnou výhodu. Pokud se stěhujete z menšího bydlení do většího, jste na tom ještě dobře ale, pokud se stěhujete z většího bydlení do menšího, bude to trochu oříšek. I to se dá ale zvládnout. Jak na to?
rychlé stěhování
1.      Vytřiďte vše nepotřebné
V průběhu života často nasbíráme spoustu zbytečností, které je nám líto vyhodit. Stěhování je pravou chvílí udělat si ve věcech pořádek. Vyházejte vše, co je zbytečné a co by vám v novém bydlení akorát lapalo prach. Proč?  Ušetří vám to práci jak s úklidem, tak i s balením věcí. Stěhování také vybízí k vytřídění šatníku.
2.      Pořádně se připravte
Všechny věci je potřeba pořádně zabalit, tak aby se stěhováním nepoškodily. Křehké věci obalte bublinkovou folií nebo novinovým papírem, tak aby se při převozu nerozbily, oblečení a povlečení můžete klidně zabalit do igelitových pytlů. Nejnáročnější je připravit na stěhování nábytek. Pokud máte možnost, zalepte rohy nábytku papírovou lepící páskou, čímž aspoň částečně zabráníte obouchání hran. Nábytek, který se dá lehce rozložit, rozložte.
podnikatel a krabice
3.      Připravte nové bydlení
Před stěhováním samozřejmě musíte připravit budoucí bydlení na nové věci. Před stěhováním určitě vymalujte, vypištěte podlahy, umyjte okna a podobně čím více toho stihnete ještě před stěhováním, tím jednodušší bude zabydlování a tím více volna budete mít na relaxaci po přestěhování.
4.      Zorganizujte samotné stěhování
Slíbil vám kamarád pomoc se stěhováním? Co nejdříve se s ním domluvte, aby si to nestihl rozmyslet. Domluvte si stěhováky a domluvte se s nimi na vhodný termín i na podmínkách stěhování. Vše si zapisujte, data a časy především, abyste měli ve stěhování přehled. Důležité je neztratit hlavu a vše zařizovat s rozmyslem a bez stresu.