Pěkný trávník

Máte představu, kolik stojí sekání trávy za hodinu? Víte, je to opravdu hodně individuální. Taky totiž záleží na tom, čím ten člověk seká trávu. Taky se dá totiž sekat trávu kosou. A víte vůbec co to je kosa? Já si myslím, že mnoho mladých lidí už ani nebude vědět, co je to kosa. Anebo jak kosu ještě vůbec používat. Kosu používal například můj děda. Děda totiž kosil trávu svým zvířatům, protože například motorovou sekačkou, která seká trávu, nemůžete dávat zvířatům, protože ta tráva by mohla být například od oleje anebo od benzínu. A proto motorové sekačky nejsou vhodné, pokud tu trávu posečete a pak jí chce dát zvířatům.

Chci pěknou zahradu.

Tohle vůbec nepřipadá v úvahu. Taky se cena trávy na hodinu odvíjí od toho, jak je velká zahrada. Nebo jak je to náročné. Já si myslím, že pokud vlastníte nějakou malou zahrádku, tak vás cena za sekání trávy za hodinu nebude stát moc peněz. Já si myslím, že byste se tak do třech nebo do pěti stovek opravdu krásně vešli.

I louka je moc pěkná.

Ovšem pokud máte velkou zahradou, tak jako já, tak byste se možná vešla i do tisíce korun. Cena sekání trávy za hodinu taky záleží na tom, koho si objednáte. To taky má svou váhu. Může si objednat například nějakého brigádníka anebo o kvalitní firmu. A je samozřejmé, že firma vždycky stojí více peněz než samotný brigádník. A tak já to dělám tak často, že si dám vždycky na sociální sítě nějakou žádost a někdo mě pak odepíše. Třeba nedávno jsem dávala taky žádost, že hledám někoho, kdo by mi posekal zahradu. Ozvalo se mi opravdu hodně lidí. Jsem poctivý člověk a poctivě jsem taky zaplatila, abych měla krásně posekanou trávu. A byla sekaná motorovou sekačkou. Takže jsme potom posekanou trávu dali na kompost, kam tráva taky správně patří. A já musím říct, že jsem se sekáním trávy spokojená stejně tak jako s cenou. Takže pokud se vám do sekání trávy nechce, tak si objednejte zahradníka.