Penziony v Českých Budějovicích můžete navštěvovat celoročně

České Budějovice jsou srdcem jihočeského regionu nejen po správní stránce, ale posuďte sami pohledem do podrobnější mapy, jak výhodnou polohu zaujímají vůči mnoha zeměpisným celkům v tomto regionu. Nachází se ve velmi výhodném výchozím bodě, odkud lze podnikat celou řadu výletů do okolí a užívat si tamní krajiny vhodným výrazovým prostředkem „plnými doušky“.

České Budějovice

Z budějovického centra či z okraje města, např. v případě zajištění ubytování v penzionech v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa se můžete vydat třeba na jízdním kole jakýmkoli směrem a pokaždé se vám otevře celá řada možností. Není to daleko k zámku v Hluboké nad Vltavou, k rybníku Bezdrev, pokračovat s výletem můžete až do Týna nad Vltavou k soutoku Vltavy a Lužnice, do Vodňan, do Prachatic a Netolic, do Českého Krumlova, k přehradní nádrži Lipno, do Novohradských hor, na Třeboňsko či Jindřichohradecko.

Hluboká nad Vltavou

České Budějovice leží na soutoku dvou řek Vltavy a Malše a dobře je znají zejména vodáci, kteří tu mohou plavbu po Vltavě úspěšně zakončit. Vltava patří k nejkrásnějším řekám v celé Evropě, každý rok v létě se tu sejde několik tisíc vodáků a v kempech na horním toku řeky je obvykle v tomto období plno. Prosperují tu půjčovny lodí, a pokud máte zájem vyzkoušet jednu z nejkrásnějších forem dovolených, máte možnost splout si řeku z Vyššího Brodu až do Budějic, kde si zpestříte pobyt v penzionu se zajištěným stravováním, wellness procedurami (saunou a vířivkou), na okraji parku Stromovka s možností využití cyklostezky podél Vltavy a relaxačních procházek parkovou zónou k Sokolskému ostrovu a do budějovického centra k Černé věži a náměstí Přemysla Otakara II.

České Budějovice se tak mohou stát vaším příštím místem, pro trávení volných chvil o víkendech či dovolených, a to i v průběhu jara či podzimu, a samozřejmě tu lze prožít i velmi romantické vánoční svátky či silvestrovský přechod k Novému roku.