Pes pro všechny


Najít vhodného psa není lehký úkol, protože na světě jsou spousty plemen. Každé z nich má jinou povahu, jiné výživové požadavky a tak je potřeba psa vybírat podle toho, co mu můžete nabídnout vy. Při výběru psa musíte zvážit hlavně to jestli ho dokážete vychovat a poskytnout mu dostatek svého času. Některá plemena jsou totiž na čas celkem náročná, a je nutné s nimi chodit třeba na několikahodinové procházky.

žena pes

Děti
Pokud máte malé děti, musíte je určitě při výběru psa zohlednit. Jsou plemena, která jsou k dětem zcela nevhodná. Pokud nepatříte mezi zkušené chovatele, určitě se raději vyhněte velkým psům typu bull a podobným plemenům, která opravdu potřebují pevnou ruku. Raději zvažte malé plemeno a nebo třeba akitu.

Akita inu je japonské psí plemeno, které doprovází člověka už stovky let. I když má huňatý kožich, její srst je samočistící, takže s její údržbou nebudete mít tolik práce navíc. Akity jsou poslušné, vhodné i pro začátečníky, a skvěle si rozumí s dětmi, takže pokud máte děti, rozhodně zvažte právě akitu, která jim bude vítaným společníkem.

Akita není agresivní, je spíše přátelská a klidná, ale zároveň dokáže hlídat svou rodinu a dům. Není náročná ani na čas, stačí jí kratší vycházky a má ráda svůj klid, takže pokud hledáte psa, který nebude náročný na dlouhé vycházky, je akita jednou z nejlepších možností.

akita inu

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem akit už dlouho, a za tu dobu jsme získali spoustu mezinárodně uznávaných certifikátů i diplomů ze soutěží. Zajímá vás, zda je u nás aktuálně akita inu na prodej https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/? Vzhledem k tomu že máme několik chovných psů a fen, máme většinou nějaká štěňata k dispozici. Domluvte si schůzku a přijeďte si svého nového člena rodiny vybrat osobně. Všechno vám vysvětlíme, zodpovíme vaše dotazy, a můžete si prohlédnout prostředí, ve kterém akity chováme.