Sbírání filmových předmětů, jako současný koníček

Že sledování televize nemůže být bráno jako koníček? Ale může, a dokonce je. Někteří lidé si oblíbí seriál, či film do takové míry, že se později sjednocují do skupin fanoušků, sbírají nejrůznější předměty z onoho filmu, či seriálu, a když má vyjít nový díl, jsou schopní vzít si kvůli tomu volno v práci, či odložit rodinnou večeři. Z toho pak mají samozřejmě radost tvůrci, kterým se podaří dodatečně vydělávat na předmětech s autorskými právy. Jaké filmy, či seriály jsou mezi lidmi nejpopulárnější, a které tematické předměty lze sehnat?

Hra o trůny (Game of thrones)

Anglicko-americký seriál, který mnozí znají pod zkratkou GoT, si získal až neuvěřitelné množství oddaných následovníků. Tento seriál je změtí fantasy, dramatu, a dobrodružství. Jedná se o dlouhý, a složitý seriál, který je nutno sledovat naplno, aby vám něco neuniklo. Příběh se pak odehrává na smyšleném kontinentu, kde jsou roční období delší než je obvyklé, a kde proti sobě vlčí nejrůznější klany, království, ale i jednotlivci. Každá postava je velmi dobře propracovaná, a děj je plný zvratů a překvapení. Tento nadčasový seriál si lidi získal natolik, že na něm tvůrci budou vydělávat ještě dlouhá léta. A jaké předměty s tematikou tohoto seriálu seženete? Od oblečení, které je přesnou replikou kostýmů ze seriálu, přes oděvy s potisky slavných výroků oblíbených postav, nádobí, plakáty, klíčenky, repliky předmětů, či dokonce i hrací skříňku.

postavička Johna Snowa

Pán času (Doctor Who)

Ačkoliv se nové série tohoto britského seriálu začaly natáčet až v roce 2005, věrní fanoušci vědí, že s prvním Doktorem (pánem času) se mohli setkat v seriálové podobě před více jak padesáti lety. Jedná se o dobrodružný seriál na bázi sci-fi a fantasy, kde v hlavní roli poznáváme sympatického mimozemšťana, s lidským tělem, který se představí jako Doktor. Doktor cestuje časem i prostorem ve stroji známém jako Tardis, který zvenčí připomíná policejní budku ze šedesátých let, ale zevnitř je to nefalšovaný kosmický koráb. Doktor má velmi blízko k lidem, a tak není divu, že si na své cesty bere vždy nějaké lidské společníky, které potkal při záchraně světa, vesmíru, či galaxie. A jaké předměty z tohoto seriálu můžete u fanoušků vidět? Ti největší mají dveře, které vypadají jako Tardis. V limitované edici dvou tisíc kusů pak bylo vyrobeno lego Tardis, které už nyní v obchodech neseženete, a na internetu se prodává za dvojnásobnou cenu. Dále pak samozřejmě oblečení, doplňky, hodinky, a mnoho dalšího.

lego tardis

Marvel

Ačkoliv Marvel není film ani seriál (nepočítáme-li film Kapitán Marvel), pod touto značkou vyšla velká řada úspěšných filmů, které následují obrovské hory fanoušků. Od Spidermana, přes Iron Mana, Hulka, a mnoho dalších, se studiu Marvel daří vytvářet stále lepší a lepší hrdiny dle komixových předloh. Jestli má Marvel nějakého konkurenta, je to rozhodně DC Comix, jehož díla však až snad na Sebevražedný oddíl za tvorbou Marvelu pokulhávají. A jaké předměty seženete? Kromě komixových předloh seženete trička s potisky oblíbených hrdinů, sběratelské klíčenky, repliky z filmů, lampičky, a mnoho dalšího.