Vědecká bádání

Zásluhou vynálezců a vědců jsme nyní někde jinde, než jsme byli před sto lety. Myslím nyní celek jako lidstvo. Pokročili jsme vpřed mílovými kroky a ještě pokročíme. Spousta vědeckých kapacit ze všech oborů nám chce usnadnit život, a tak bádá a bádá. Nebýt jich, bylo by asi lidstvo již minulostí. I když, na druhou stranu, právě díky jim se to může kdykoli stát. Jsou to přece jen oni, i když asi jiní, kteří vynalezli atomovou bombu. Ti hodní objevili atom a ti druzí jej zneužili. Tak už to na tomto světě chodí a bohužel nelze tyto blbce nijak eliminovat. Jedni bádají, protože chtějí znát, a ti druzí pasou jen po tom, jak nový objev využít vojensky.

virus

Pokud tu na Zemi tito lidé budou, bude lidstvo v nebezpečí stále. Ale pojďme se na to podívat z té veselejší stránky. Ze stránky těch, kteří chtějí lepší svět. Ještě pohodlnější a ještě bezpečnější, co se třeba chorob týče. Ti se soustředí v laboratořích, kde zkoumají věci, které my pouhým okem vůbec nevidíme. Tento výzkum míří k tomu, aby byly vymýceny některé choroby, nebo ty, které se na Zemi najednou objeví.

léky

Tito vědci se snaží také to, aby byly léky pro lidi ještě lepší, a hlavně bez vedlejších účinků. A že to asi není nic jednoduchého.

Já se domnívám, že zatknou nějakého zlého vira, nebo celou jejich bandu a pak je zkoušejí, co vydrží. Pouštějí na ně nějaké jejich nepřátele, ať už přírodní či vyrobené jimi, vědci, a zkoumají, zda to virům nějak ublíží. Pokud ano, jsou vědci rádi a jdou to oslavit. A pokud se jim povede ty nehodné viry zničit úplně, poskakují pak po laboratoři radostí a volají hurá, hurá, jupí jup. Nebo tak nějak podobně. Doufejme, že naše vědecká rodina zde bude stále s námi a pomáhat nám ničit to, co s námi hodlá udělat krátký proces. Až se jim to podaří definitivně, budeme jásat spolu s nimi a bude nám všem na této Zemi o hodně lépe.