Vhodná dezinfekce do bazénu

Kdo se chce dnes koupat venku, musí si najít čistou vodu nebo si ji vytvořit. Ve vlastním bazénu je to docela snadné. Stačí mít po ruce správné přípravky.

Vhodná dezinfekce do bazénu

Nechcete chodit v létě k rybníku nebo se tlačit na veřejném koupališti? Nemusíte, stačí zůstat doma. Tam samozřejmě není potřeba trucovat. V případě, že disponujte vlastní zahradou, je docela snadné, a hlavně i cenově zajímavé pořídit si vlastní koupaní. Nemusí se jednat hned o bazén o velikosti několika desítek metrů čtverečních. Nehledáte-li kdovíjaké koupání, bohatě vám postačí koupit si některý z mnoha nadzemních modelů, které jsou po stránce ceny docela výhodné. Není potřeba se bát, že by to vás rodinný rozpočet zatížilo více než byste si přáli.

Čistá voda

Co se však už může prodražit, to je dezinfekce. Tu musíte využívat stůj co stůj. Samozřejmě, že na tuto položku lze rezignovat, ale pak nečekejte, že vaše koupání bude kdovíjak příjemné. Stojatá voda ve venkovních prostorách v tropickém létě dlouho čistá nezůstane a věřte, že do takové vody byste lézt nechtěli.

Dobrá cena

Kterou dezinfekci však zvolit. Na trhu jich je skutečně docela dost, takže ze začátku můžete trochu tápat. Je dobré si to rozmyslet ještě předtím, než do bazénu napustíte vodu. Dezinfekci byste totiž měli aplikovat hned vzápětí. Existuje všeobecný konsenzus, že nejlepší jsou chlorové tablety https://www.chlorito.cz/chlorove-tablety-pomalurozpustne. Nejenže jsou docela levné, ale také se skvěle rozpouštějí. Navíc jsou docela efektivní, takže když je budete dávkovat podle přiloženého návodu, měla by vám voda v bazénu zůstat čistá.

Žena v bazénu

Jiné možnosti

Chlór je v mnoha ohledech dokonalou dezinfekcí, ale má jednu malou vadu – může dráždit pokožku a sliznice. To není zrovna vlastnost, kterou byste pro dezinfekci chtěli. Tento problém se dá částečně vyřešit buďto snížením dávek, případně změnou dezinfekčního prostředku. Jako vhodná alternativa se nabízí prostředky, které obsahují aktivní kyslík. Jsou sice dražší, jelikož se musí používat ve větším množství, ale na druhou stranu nijak nedráždí ani pokožku, ani sliznice.