Deutsche Bank čelí další výzvě v podobě zátěžového testu Fedu

K poklesu došlo po zprávách z minulého týdne, podle nichž Fed v loňském roce označil jeden z amerických podniků společnosti Deutsche Bank za problémový. Tuto skutečnost v pátek potvrdila osoba se znalostí věci agentuře Reuters. Výsledky zátěžového testu Fedu, které by měly být zveřejněny v průběhu tohoto měsíce, budou dalším velkým veřejným barometrem finanční síly Deutsche Bank.

mrakodrap

Pro banku s dceřinným podnikem na seznamu problémových by mohlo být obtížné testy projít, to podle osoby, která byla seznámena s testy a nebyla oprávněna veřejně mluvit. Je to proto, že selhání kapitálu, likvidity a řízení rizik, která by banku na seznam umístila, jsou podobná těm, která mají na svědomí propadnutí bank v zátěžových testech. Fed zkoumá, jak od roku 2009 největší americké banky zvládají celou řadu nepříznivých ekonomických a tržních scénářů, a vyžadují, aby mnoho z nich podpořilo své kapitálové rezervy a kontroly řízení rizik.

Tento rok je však prvním, kdy zveřejní výsledky šesti zahraničních věřitelů, včetně Deutsche Bank, poté, co od nich požadoval, aby vytvořily konsolidované americké holdingové společnosti s omezeným účelem kapitálu. Fed testoval tyto nové subjekty minulý rok ve zkušebním provozu a výsledky jsou důvěrné. Mnoho zahraničních holdingových společností je navíc relativně nových a nemělo dostatek času na to, aby vytvořily systém a postupy k vypořádání se s těmito testy. V pátek generální ředitel Deutsche Bank, Christian Sewing, řekl, že banka pracuje na posílení vnitřního kontrolního prostředí, infrastruktury a na odpovědi na obavy, které byly zjištěny jak vnitřně, tak prostřednictvím regulátorů banky.

vlajka

Letošní scénáře jsou nejtvrdší, protože Fed zvyšuje pomyslnou laťku, když dojde ke zlepšení širšího ekonomického prostředí a pod vlivem extrémnějších předpokladů ohledně míry nezaměstnanosti v roce 2018. Agentura Reuters v dubnu uvedla, že nové daňové zákony by mohly také zhoršit dopady na kapitál v rámci testů.