Jak si představujete život v mobilním domě

Kolik času v něm strávíte – když projektujete své vlastní bydlení, měli byste se také zamyslet nad tím, kolik času budete trávit uvnitř stavby, a kolik hodin z toho prospíte, a kolik hodin probdíte. Stačí si k tomu sednout v poklidu, třeba s hrnkem kávy, a vypsat si na papír jednotlivé položky. Pak třeba s údivem zjistíte, že od května do září strávíte na zahradě každý den, kdy máte volno, zhruba čtyři až pět hodin času, zatímco v domě jen hodinu na přípravu jídla, hygienu a toaletu a zbytek času prospíte. V zimních měsících je to pochopitelně víc, ale když je venku slunečno, láká nás to vyjít ven častěji a tak stále počet hodin trávených venku převažuje.

interiér mobilního domu

Příroda je mocná – každý, kdo se rozhodne žít mimo město v přírodě, mít vlastní zahradu, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu, brzy zjistí, že mu pobyt venku dodává energii, a že se cítí zdravější a šťastnější. Pochopitelně je důležité mít v zádech potřebné zázemí, a to v komfortním a vybaveném celoročně obyvatelném mobilheimu rozhodně máte.

pobyt na zahradě

Nemusíte vynakládat tolik energie na výdělek – mobilní dřevostavby jsou mnohdy konstruovány tak, aby splňovaly přísná kritéria nízkoenergetických staveb třídy B, to znamená, že se vám výrazně sníží náklady na vytápění. A pokud topíte dřevem a zároveň využíváte vlastní studnu, střešní fotovoltaiku a solární ohřev vody, pak je úspora nákladů ještě výraznější. Není pak nutné tolik vydělávat, a prozíraví lidé mohou ještě ušetřit např. zdravou výživou s využitím luštěnin, ořechů a dalších přirozených potravinových zdrojů, dobře dostupných a mnohdy levnějších, než průmyslově vyráběné pokrmy a polotovary.

Ticho a klid – bydlení na venkově či v rekreační oblasti v mobilheimu vám může poodhalit i docela odlišný životní styl od toho typicky městského a možná zjistíte, že vám tato přirozenost vyhovuje mnohem víc. Poznáte, jak silný vliv má ticho a klid kolem vás, a díky tomu také můžete prožít bohatší život.