Když zahýbáte oba

V dnešních vztazích se můžete poměrně často setkat s tím, že v nich nevěra figuruje docela častěji než láska. Rozhodně se však nejedná o přirozený jev, kterému není nutné věnovat pozornost. Je náročné poprat se s pocitem, že víte, že vás váš partner podvádí.
Co ale dělat v případě, že vedete vztah, ve kterém jste nevěrníci oba?

smíšené manželství

Zahýbám já, zahýbáš ty, ale k rozvodu se neschyluje

Stává se, že se někdy vztah nebo samotné manželství neubírá ani zdaleka takovým směrem, jaký jste si představovali. V takových případech je nevěra z jedné strany jenom podnětem k tomu, začít si užívat také. Svým způsobem je to vysvobození pro oba partnery, kdy si každý vede jejich život dle svých představ a s tím, s kým se cítí opravdu dobře.
I přesto, že vám je oběma jasné, že máte bokovku, k myšlence rozvodu se nepřikláníte a necháváte vaše kostlivce zavřené ve skříni. Je to ale správné?
polibek při západu slunce

Udržet rodinu kvůli dětem

Jsou i pádné důvody, které vás přesvědčují k tomu, abyste se zbytečně neunáhlili a nerozdělili tím rodinu. Když máte děti, které pochopitelně o ničem netuší a myslí si, že je všechno mezi vámi a v rodině v pořádku, není dobré jich vystavovat stresu a psychickému trápení jenom proto, že s partnerem hledáte jiné alternativy k tomu, jak být šťastní.
V první řadě je důležité promluvit si na rovinu o tom, jak dlouho v tom oba hodláte pokračovat a co pro vás neutajená nevěra vlastně znamená. Je ve vašem vztahu překážkou nebo vás naopak posílí a uvědomíte si, že vaše rodina je pro vás vším? I díky tomuto uvědomění se můžete dopracovat k tomu, že se ve vašem vztahu posunete o krůček dál a posílíte ho.

Čas, začít znova

Když se dostanete do stádia, kdy si přestanete zahýbat a budete se věnovat vašim problémům naplno a především – řešit je, musíte si ujasnit nějaká pravidla k tomu, aby to opravdu fungovalo. Žádné další „bokovky“ už nesmí být součástí vašeho vztahu a rovněž byste měli zvážit i možnost, navštěvovat partnerskou poradnu. Ta vám v mnoha ohledech může otevřít oči a pomoci vám přijít na to, v čem byl vlastně ve vašem vztahu problém.