Pořiďte si ten pravý prut na kapry

Rybolov patří mezi oblíbené sporty v České republice. Proto pokud i vy se rozhodnete začít rybařit měli byste si správně k tomu vybrat rybářský prut.

Rybaření stále patří mezi velmi oblíbené sporty nebo relax aktivity všech věkových kategorií. Propadají tomu malí kluci, pánové a najde se i pár žen rybářek. Asi nemusím nikomu vysvětlovat princip, že se jedná o chyt ryb na udici. Pokud bychom se podívali rybaření na historii už staří Řekové a Římané chytali ryby na zařízení připomínající udici s háčkem.

kapr

Kovové třpytky, které se také používají při chytání ryb se dokonce objevily už v 11. století. Tedy můžeme konstatovat, že potřeba rybolovu je tady už velmi dlouho. A aby taky ne. Rybolov pro některé kmeny, osady i města znamenal hlavní přísun jídla nebo obživy. Kapr patří v České republice mezi oblíbenější rybu, a to i dokazuje nekončící řady při rybolovu anebo před štědrým dnem. Protože Vánoce bez kapra si snad nedokážeme ani představit. Kapr také patří k nejvyhledávanějším rybám sportovního rybolovu, a to v takovém měřítku, že se konají i mezinárodní závody. Pokud, ale chcete s rybolovem začít a chceme být opravdu úspěšní měli bychom si pořídit opravdu kvalitní pruty. Pojďme se jim trošku podívat na háček.

prut

Rybářské pruty na kapry

Pokud chcete začít rybařit kapry měli byste si v prvé řadě říci v jakých vodách to bude. Ono totiž pokud budete kapry chytat v mělkých vodách a u břehu nebo budete chtít chytat s loďky nebo člunu bude Vám stačit rybářský prut na kapry v délce do 3 metrů. V obchod na ně můžete narazit s označením stalkerové. Lépe se Vám s nimi bude manipulovat. Pokud si ovšem už věříte na velké vodní plochy nebo si chcete čupnout u tekoucí vod budete muset vybírat s prutů, které jsou tvrdší a taky samozřejmě delší. Zde byste měli pokukovat po prutech od délky vyšší jak 3,6 metrů. Samozřejmě pokud si nebudete vědět rady specialisté v rybářských potřebách Vám rádi poradí s vhodným prutem na kapry a určitě Vám i dají pár cenných rad.