Jde si koupit firmu?

Člověk se rozhodne začít podnikat buď nějakým impulsem, nebo se na věc dlouhodobě připravuje. Impulsem může být dnes ne až tak obvyklá ztráta zaměstnání, která přišla, tak říkajíc ze dne na den. To například díky anticovidovým opatřením, které v nedávné minulosti postihla řadu podnikatelů. Ti neměli mnoho možností jak ze situace ven, a často se rozhodli svou činnost ukončit. Měli-li tito podnikatelé zaměstnance, museli je v podstatě ihned propustit.

Peníze vás dotlačí k podnikání

Dlouhodobá příprava na podnikání je úplně jiná. Na začátku je nápad, který se neustále rozvíjí a čím víc, nad nápadem člověk přemýšlí, tím více problémů se mu daří vyřešit. Až nastane okamžik, že z původního nápadu je hotový projekt, připravený k realizaci. Co teď? Zakládat si novou společnost s ručením omezeným vlastními silami? Není to dělení pozornosti od svého projektu? Vždyť založení společnosti není o tom, že člověk vyplní jedno lejstro a nalepí na něj nějakou cennou známku. Minimálně to obnáší studium legislativních náležitostí, přípravu dokumentů jako jsou například Stanovy budoucí společnosti, Zápis z Valné hromady. Dále vyplnění žádostí o zápis nové společnosti do Obchodního rejstříku. K tomu všemu musíte nejdříve nastudovat, co mají tyto dokumenty obsahovat, jak mají být koncipované. Myslím, že pro člověka neznalého věcí, je těch záležitostí až přespříliš. Nechat si založit svou společnost je druhá možnost, ale je to zdlouhavá záležitost. Určitě to nepůjde ráz na ráz, i kdybyste si našli nějakého specialistu. A čas jsou dnes přece peníze.

Podnikání bez čekání

Proto je nejvýhodnější si společnost s ručením omezeným jednoduše koupit. Firmy na prodej v Ostravě jsou a je jich dostatečná nabídka. Můžete si vybrat. Jsou to firmy založené čistě za účelem jejich prodeje. Nikdy nepodnikaly, nemají žádné závazky, a to ani dodavatelské, nebo finanční. Jsou čisté a bezpečné. Jsou tedy ideální pro začátek podnikatelské činnosti.