Soutěže, při kterých se nepobavíte

Dnes se to na internetu jen hemží podvodnými reklamami, které by Vám údajně měly přinést nějakou výherní cenu či finanční obnos. Bohužel stále více přibývá lidí, kteří naletí na podvodné internetové soutěže, které rozhodně žádné pozitivní emoce nepřinesou.
žáby sportovci

Vyhráli jste nový mobil!

Asi nejčastější verze různých virů, které na vás vyskočí ze strany vaší obrazovky. Ve chvíli, kdy rozkliknete odkaz směřující na údajnou ,,výhru”, se vám do počítače dostane vir, hackeři dostanou mnohdy přístup k většině vašich soukromých údajů a za pár dní můžete počítat s tím, že se váš notebook nerozběhne. V horším případě, pokud po Vás falešný inzerát bude chtít číslo účtu, a Vy ho zadáte, se po pár dnech můžete zděsit ve chvíli, kdy na Vašem účtu nebudete mít nic.

Zavirovaný e-mail

Druhý nejčastější způsob, jak se někomu dostat do počítače získat přístupy k velmi osobním informacím uživatele počítače, je otevření e-mailu od neznámých odesílatelů. Měli byste se řídit pravidlem, které říká, že jakmile okamžitě nezařadíte jméno e-mailové adresy, ze které Vám byla zpráva odeslána mezi ty, které znáte, neměli byste e-mail vůbec otevírat. Nejčastěji jsou e-maily koncipovány tak, že Vás na začátku oslovují křestním jménem a tvrdí, že jste vyhráli soutěž, které jste se zúčastnili před půl rokem.
Existuje stále více dalších možností, jakými mohou hackeři při nabourání do systému postupovat. Proto by měla být dodržena jakási prevence proti zbytečným chybám, kterých se může i ostřílený uživatel počítače dopustit.
radost dětí
1.       Neotevírejte neznámé stránky, které již na první pohled nepůsobí věrohodně.
2.       Neodepisujte na varovné e-maily.
3.       Do Vašich počítačů si nestahujte programy bez ověřených licencí.
4.       Neotevírejte postranní reklamy na různých stránkách, které tvrdí, že jste vyhráli různé elektronické přístroje.