Co můžete se svými dětmi dělat pod pergolou

Co se dá dělat pod pergolou Pergoly Trutnov? Odložit konečně mobil – také vás trápí, že vaše ratolesti namísto her, které jste znali z dětství, dávají přednost virtuální zábavě? Pergola je vhodné místo, kde by děti mohly konečně mobil odložit a jít alespoň trochu odlišným směrem – tou skutečnou, hmatatelnou realitou.

zahradní pergola

Pexeso – pod pergolou můžete samozřejmě pexeso hrát, to je jisté, ale co takhle si pexeso vyrobit? Není to vůbec nic obtížného, stačí vám k tomu barevná inkoustová tiskárna, kvalitní fotopapír, laminovací fólie s laminovanou, dostupný textový editor, např. Word a samozřejmě vhodná předloha. Obrázky budete snadno vkládat do Wordu a tisknout odtud ve špičkové kvalitě na fotopapír a na závěr pexeso zalaminujete, čímž jej ochráníte před rozmazáním a poškozením. A můžete mít témata velice různorodá, od zvířátek až po rostliny, anebo klidně fotky vašich kamarádů, spolužáků ze školy, příbuzných atp.

děti na zahradě

Bobříci – pamatujete se na slavné Foglarovy „Bobříky“? Bylo jich celkem třináct a každý měl jinou barvu. Plastovou figurku bobra koupíte za pár desítek korun, a nakoupíte-li jich třináct, pro děti to může být krásný dárek, a stejně tak pro jejich kamarády. Mohou si k vám pod pergolu kamarády pozvat a společně si tu figurky bobříků vybarvíte. No a pak se tu můžete pustit do jejich „lovení“. Pod pergolou to nebude problém s bobříkem „květin, mlčení, hladu, zručnosti a dobrých činů“.

Slova na R – pergola je ideální místo pro odpočinek, meditaci a klidnou zábavu, a tak tvůrčí snažení ve formě manuální práce můžete prostřídat i něčím poklidnějším, třeba známou hrou na slova, začínající na určité písmeno. Náhodným losem vyberete písmeno abecedy, třeba R, a dotyční musí na papír v určitém časovém limitu napsat pod sebe název nějakého savce, jehož jméno začíná písmenem R, pak ptáka na R, potom nějakou neživou věc na R, nějaký sport, nějaké pohoří, řeku, stát, automobil, hmyz atd. Na závěr se vyhodnotí, kdo měl nejvíce zapsaných slov, a uvidíte, jak zábavná hra to je třeba na celé odpoledne. Pak si možná na mobilní telefon ani nevzpomenete.