Druhy bazénů, a který se bude hodit na vaši zahradu

Když si plánujete nákup nového bazénu na svoji zahradu, naskytne se vám veliký výběr, z něhož si zvolíte dle svých možností a potřeb. Jaké jsou druhy bazénů, a který bude tou nejlepší volbou právě pro vás?

Nafukovací bazény

Nafukovací bazény se vyrábějí ve spoustě tvarů a rozměrů. Najdete miniaturní bazénky, do kterých se akorát tak pohodlně vleze jedno batole, nafukovací bazény s nafukovacími komponenty, jako je třeba skluzavka, hřiště, nebo altán, nafukovací bazény kde se pohodlně ovlaží celá rodina. Existuje spousta velikostí, tvarů, i barev. Nafukovací bazény jsou obvykle oblíbené pro svoji nízkou cenu, a snadnou údržbu. Nevýhodou však je jejich obvykle nízká životnost, protože se spadnou propíchnou, a pak už nefungují tak, jak mají. Volí si je tedy především lidé s malými dětmi, jimž se ještě nechce kupovat větší bazén, nebo rodiny na cesty, například na chatu.

kruh v bazénu

Pevné, nadzemní bazény

Pevné nadzemní bazény jsou obvykle už o něco větší, a kvalitnější. Tomu však také odpovídá vyšší pořizovací cena, nemluvě o tom, že k nim budete potřebovat dražší doplňky, jako třeba filtraci, plachtu, bazénové schůdky, a další. Obvykle bývají dost kvalitní na to, aby se daly používat opakovaně. Většinou jsou tyto bazény pouze na léto, a na zbytek roku je nutné je složit, a schovat. Pokud si však připlatíte, jistě seženete i vhodný celoroční nadzemní bazén.

bazén v zemi

Bazény do země

Zahradní bazény do země mají také více forem. Obvykle bývají velké, a rovněž jejich pořizovací cena bývá vyšší. Co se však životnosti týče, obvykle vydrží dlouhé roky. Nemusíte je na zimu schovávat, což je ohromný benefit. Vodu v bazénu lze dokonce vytápět, takže si můžete užívat koupání i v zimě. Můžete si koupit hotový bazén, který jen vsadíte do země, avšak volte obezřetně, a kupte jen tu nejvyšší kvalitu. Velkou nabídku kvalitních bazénů do země nabízí například firma Gluc PBS, kde si můžete objednat i bazénové zastřešení, a domluvit se na všech vašich požadavcích.