Egypt – dovolená nevšedních zážitků

Dovolená v Egyptě, co vy na to? Egypt všichni jistě známe hlavně díky pyramidám, Tutanchamonovi, Kleopatře a poušti. V poslední době se turistika v Egyptě soustředí jen na pobřeží Rudého moře, pláže a program all inclusive. Není se čemu divit. Ceny jsou lákavé a poskytované služby na slušné úrovni. Egypt je ale země plná historie, přírodních úkazů, nádherného podmořského světa a přátelských lidí.  Co tedy kromě hotelu a all inclusive programu můžete v Egyptě objevovat? Na to se společně v několika bodech podíváme.
1.      Černá a Bílá poušť
Tyto přírodní úkazy mnoho cestovatelů považuje za nejkrásnější místa v Egyptě. Bílou poušť tvoří vápencové skalní útvary. Černou poušť tvoří dolerit, což je černá vulkanická hmota. Tyto nádherná místa stojí jednoznačně za návštěvu a jsou od sebe vzdáleny asi 50 km.
egyptské moře 
2.      Sharm el Sheikh
Jednoznačně nejkrásnější místo na potápění, kde na vás čeká nedotčený podmořský svět, nádherné korálové útesy a spoustu barevných rybiček a dalších zvířat obývajících Rudé moře. Nejznámější úkazem je tzv. “Blue hole”. Hluboká modrá díra, díky které se do Sharm el Sheihku sjíždějí potápěči z celého světa.
 
3.      Marsa Matruh
Je to letovisko ležící na severu Egypta, které lemuje pobřeží Středozemního moře. Je to velice krásná oblast, která je turisty z Evropy stále ještě neobjevena. Její nádherné, dlouhé, písečné pláže, alabastrové moře a stále místní atmosféra ale jednoznačně stojí za to!
 
4.      Alexandrie
Je libo historie? Tak se vydejte do Alexandrie! Alexandrie je druhé největší město Egypta a nejvýznamnější přístav, který leží na severu země a je také omýváno Středozemním mořem. Toto město bylo založe Alexandrem Velikým a nachází se zde mnoho významných památek a staveb.
pyramidy v Egyptě 
5.      Marsa Alam
Nově rozvíjející se letovisko Marsa Alam je jednoznačně nejlepší volbou pro všechny, kdo upřednostňují klid, odpočinek a nádherný podmořský svět. Panenská příroda v Marsa Alam je dech-beroucí. Nezapomeňte v této oblasti vyrazit na šnorchlovací výlety za delfíny, vydejte se pozorovat velbloudy ve volné přírodě, jeďte na čtyřkolky obdivovat krásu a ticho Arabské pouště. Arabská poušť je kamenná a má spoustu krásných zákoutí, které v sobě nesou taktéž plno historie