Ojetina nerovná se nekvalitní vůz

Potřebujete nové auto, ale na nové nemáte? Koupit ojetý vůz není v tomto případě tak špatné řešení. Musíte si však dát pozor, co si přesně kupujete. Ne vždy totiž prezentované vozidlo splňuje veškeré parametry, které prodejce zmiňuje. Mnoho nezkušených jedinců už takto naletělo. Aby se to nestalo i vám, měli byste si na určitě věci dávat pozor.
červené renault clio
1. Příliš nízká cena – samozřejmě, že vozy, které už předtím někdo používal, jsou o dost levnější než zcela nová auta, ale pokud je cena opravdu až příliš nízká, měli byste být na pozoru. Může to totiž značit dvě věci. Ta první, lepší, je, že majitel potřebuje urychleně hotovost a nemá čas se handrkovat o pár tisícovek. Tak nasadí takovou cenu, za kterou jeho auto koupí skoro každý. Horším případem je, že auto má skutečně takovou hodnotu, jakou udává cena. Možná i nižší. Je proto lepší se až podezřele nízkým cenám vyhýbat, alespoň tedy při koupi auta.
2. Kamarád profesionál – vzhledem k tomu, že ojetá auta byla často dříve bouraná, je vhodné se při případném vybírání zaměřit i na tuto oblast. Pro oko laika je mnohdy složité rozpoznat, zdali byl vůz v minulosti přímým účastníkem nehody či nikoliv. Pokud máte ale kamaráda, který do těchto věcí vidí lépe než vy, nebo je dokonce automechanik, měli byste ho vzít s sebou. Ten by měl pohledem a pohmat zjistit, jestli bylo někdy auto více poškozené, než uvádí majitel. Již bouraná vozidla raději nebrat.
retro světlo
3. Záruka – ne každý to ví, ale záruční lhůta se vztahuje i na ojetá vozidla. Samozřejmě, že pokud si budete chtít nový vůz koupit od kamaráda nebo souseda, žádnou záruku nedostanete, ale v případě, že si koupíte auto v autobazaru, na záruku máte ze zákona práva. Pokud vám bude prodejce říkat opak, raději se obraťte na někoho jiného. Nejedná se totiž o solidní autobazar, ale s největší pravděpodobností o podvodníky.